پروژکتور

تکنولوژی ۳LCD چیست؟

۳LCD یک تکنولوژی تولید تصویر رنگی است. در این روش نور تولید شده توسط لامپ پروژکتور به سه رنگ اصلی (قرمز، سبز و آبی) تجزیه می‌شود. این کار توسط فیلتری به نام Dichroic که به نام آینه های Dichroic نیز شناخته می شوند، انجام می پذیرد. هر آینه طول موج خاصی از نور را از خود عبور می دهد و بقیه را بازتاب می کند. حال این نورهای تجزیه شده هر یک LCD Panel خاص خود را دارند. قابل ذکر است که LCD Panel بخشی است که سیگنال های الکتریکی را از منبع دریافت می کند تا تصویر خواسته شده را برای پخش تولید کند.

اکنون با داشتن سه پنل LCD که هر یک مربوط به رنگ خاصی است، می توان دقت و کیفیت تصاویر را بالا برد و کنترل کردن تصویر آسان می شود.


بعد از آنکه هر رنگ توسط LCD Panel خود، فیلتر و تنظیم شد، تمام اشعه های نوری مجدداً توسط منشور Dichroic ترکیب شده و تصویر نهایی را تشکیل میدهند که توسط لنز برای پخش روی پرده یا دیوار منتشر می شود.
به همین دلیل است که برای شناخت کامل شدت روشنایی یک پروژکتور، تنها دانستن یک مقیاس روشنایی (بر حسب لومن) کافی نیست. بلکه باید هم روشنایی رنگی و هم روشنایی سفید هر دو قید شوند. این امر به این دلیل است که اگر روشنایی رنگی کمتر از روشنایی سفید باشد، ممکن است تصاویر تیره و کدر شوند و جزئیات خود را از دست بدهند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *