تکنولوژی

کیت هوشمند چیست؟

کیت هوشمند چیست؟
یکی از ابداعاتی که در سال های اخیر در کشور برای ورود به عرصه هوشمند سازی محیط های آموزشی مورد توجه قرار گرفته تکنولوژی کیت های هوشمند است. در این مقاله قصد داریم در مورد کیت هوشمند توضیحاتی را ارائه دهیم.
کیت هوشمند چیست؟ کیت هوشمند فناوری تازه ای است که برای نمایش هوشمند محتوای مجازی و تصاویر به کمک ویدئو پروژکتور ها آمده. این کیت ها محدودیتی برای نصب ندارند بدین معنی که می توان از آن ها علاوه بر پرده نمایش، بر روی سطوح صاف دیگر همچون دیوار، وایت برد و... به راحتی استفاده نمود.
کیت هوشمند دستگاه قابل حمل بوده که امکان هوشمند سازی هر سطحی را دارد و از سه جز اصلی هوشمند ساز مادون قرمز، قلم نوری و پایه هوشمند ساز تشکیل می شود. این کیت علاوه بر قیمت کمتر، پیچیدگی ها و محدودیت های تخته های هوشمند را نداشته و شما به راحتی هرچه تمام قادرید از آن در هر مکانی که ویدئو پروژکتور وجود دارد استفاده نمایید.
از قابلیت های این کیت می توان به قابلیت نوشتار از فواصل نزدیک و دور(تا ۲۰ متر) اشاره نمود. کیت هوشمند در کنار ویدئو پروژکتور نصب شده و وظیفه ارتباط تعاملی بین صفحه نمایش، کامپیوتر و قلم را بر عهده دارد و کاربر می تواند به وسیله آن تمام کارهایی که با برد هوشمند قابل اجرا است را بر روی تمامی سطوح انجام دهد.
کیت هوشمند نیز مانند تخته هوشمند با یک کابل USB به رایانه شخصی کاربر متصل شده و بعد از نصب نرم افزار و driver موجود در لوح فشرده همراه دستگاه، کاربر قادر به استفاده از آن است.
کیت های هوشمند از دو قسمت فرستنده(قلم) و گیرنده(سنسور) تشکیل می شوند. نوک قلم کیت هوشمند دستورات کاربر را با ارسال امواج مادون قرمز به سمت گیرنده شناسایی می کند. این امواج چون فرکانسی پایین تر از نور مرئو دارند قابل مشاهده نبوده ولی از قوانین فیزیکی نور پیروی می کنند بدین معنی که مسیر حرکت آنها به طور مستقیم است و اگر شی خارجی بین فرستنده و گیرنده قرار بگیرد باعث قطع اتصال می شود.
نوع دیگری نیز از کیت های هوشمند وجود دارند که با امواج التراسونیک کار می کنند. سیگنال مبادلاتی بین فرستنده و گیرنده در دسته امواج صوتی بوده و قلم وظیفه ارسال امواج به سمت سنسور را بر عهده دارد. سنسور یا گیرنده وظیفه محاسبه فاصله را بر عهده دارد تا مکان دقیق را شناسایی نماید. از معایب این نوع از کیت هوشمند نسبت به انواع مادون قرمز آن میتوان به قیمت بالاتر و نیاز به کالیبراسیون قبل از شروع به کار اشاره نمود.
 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *