پروژکتور

درگاه های ارتباطی ویدئو پروژکتور:

درگاه های ارتباطی ویدئو پروژکتور:

ویدئو پروژکتور ها نیز مانند بقیه نمایشگر ها از قبیل تلوزیون و مانیتور که با عنوان Display نامیده می شوند عملا یک دستگاه برای نمایش اطلاعات هستند. این Device مانند تمام دستگاه های ذکر شده، برای نمایش تصویر نیازمند دریافت اطلاعات از خارج است؛ این اطلاعات باید از طریق درگاه های اتصال به ویدئو پروژکتور منتقل گردد. پس دیتا پروژکتورها همانند تلوزیون ها از پورت های متعددی پشتیبانی می نمایند. این درگاه ها اطلاعات را به دو صورت آنالوگ و دیجیتال منتقل می نمایند.

درگاه های آنالوگ

درگاه های آنالوگ اطلاعات تصویر و صدا را در قالب یک موج فیزیکی و با استفاده از سیم به دستگاه منتقل می نمایند. این امواج به دلیل فرکانس کم همواره تحت تاثیر بسامد های محیط اطراف قرار گرفته و اطلاعات خروجی آن ها مخدوش می گردد. 

حتما تا به حال واژه نویز(Noise) به گوشتان خورده است. نویز در واقع همان تداخل فرکانسی است که باعث ایجاد برفک، پرش و  محوی تصویر می گردد.تصویر بالا نشان دهنده دو موج آنالوگ است. موج سمت چپ بدون تداخل می باشد درحالی که موج سمت راست با نویز مخدوش شده است.البته می توان این نکته را ذکر کرد که با روی کارآمدن کابل های دیجیتال این مشکل تا حد زیادی مرتفع گشته است.

درگاه دیجیتال

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *