تکنولوژی

کمپانی اپسون از ابتدا تا کنون-قسمت دوم

کمپانی اپسون از ابتدا تا کنون-قسمت دوم

اپسون در اولین تجربه خود در تولید دوربین های دیجیتال توانست تحولی عظیم را در این زمینه رقم بزند. در سال ۲۰۰۴ و با تولید و عرضه اولین دوربین تک لنزی غیر بازتابی با نام تجاری R-D1 که از گیره لنز M و لنز های پیچی لایکا با رینگ مخصوص پشتیبانی می کند توانست جهانیان را شگفت زده نماید. این دوربین اولین دوربین تک لنزی غیر بازتابی(RangeFinder) جهان به حساب می آید. از آنجایی که سنسور این دوربین از فریم فیلم های ۳۵ میلی متری کوچکتر است، لنز های نصبی بر روی آن ۱٫۵۳ برابر زاویه دید بیشتری خواهند داشت. در سال ۲۰۰۶ اپسون اقدام به عرضه R-D1s می نماید. با اینکه این مدل از برادر پیشین خود ارزانتر است اما از همان سخت افزار بهره می برد و کیفیت بهتری نیز دارد. در این بین اپسون در یک حرکت بسیار عجیب؛ اقدام به انتشار یک نرم افزار برای بهبود تصویر R-D1 به طور رایگان می نماید. این نرم افزار می تواند کیفیت مدل قدیمی را به مدل جدید رسانده و کاربر را از خرید مدل جدید بی نیاز سازد. اپسون اولین کمپانی در دنیاست که اقدام به انتشار رایگان این گونه از نرم افزار می نماید.

اپسون در سال ۲۰۱۲ دوباره دست به یک کار خلاقانه زده و چاپگری را تولید نمود که از فناوری چاپ بی سیم پشتیبانی می کرد. این پرینتر با نام تجاری Epson Expression Premium XP-800 Small-in-One در سپتامبر آن سال عرضه شد. این درحالی است که سهم اپسون از بازار جهانی در سال ۲۰۱۲ دستگاه های چاپگر، کپی و دستگاه های چند کاره بسیار افزایش داشته و به ۱۵٫۲% رسیده است.

اپسون در زمینه تولید ساعت های هوشمند نیز از رقبا عقب نمانده و در سال ۲۰۱۶ اقدام به معرفی سه مدل با نام های تجاری Epson Moverio BT-100، Epson Moverio BT-200 و Moverio Pro BT-2000 نموده است. این کمپانی توانست مدل Moverio Pro BT-2000 را نیز در همان سال عرضه نماید. در کنار تمامی موارد ذکر شده باید به ارائه عینک های هوشمند توسط اپسون برای کاربر های معمولی نیز اشاره نمود. این شرکت توانست اولین عینک هوشمند را برای استفاده غیر تجاری و با قیمتی مناسب برای کاربران معمولی عرضه نماید. این عینک ها برای استفاده کنندگان از هلی شات بسیار جذاب بوده و به آن ها این امکان را می دهد تا بتوانند هم پرنده خود را مشاهده نمایند و هم از دید پرنده و دوربین تعبیه شده بر روی آن، نمای کاملی را که پرنده مشغول رصد آن است تماشا کنند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *