پروژکتور

چگونه تبلت یا گوشی خود را به ویدئو پروژکتور متصل نماییم؟

چگونه تبلت یا گوشی خود را به ویدئو پروژکتور متصل نماییم؟
با توجه به فراگیر شدن روز افزون گوشی های هوشمند و تبلت ها، می توان گفت که عده کثیری از مردم به تبلت ها و یا گوشی های هوشمند دسترسی دارند. این در حالیست که کامپیوتر ها هنوز نتوانسته اند با این گستردگی وارد بخشی از زندگی افراد شوند. ویژگی بعدی اسمارت فون ها حمل آسان است به گونه ای که هر شخص قادر به استفاده از آن در تمامی اماکن بوده و از آن بهره می برد.
ذکر مطلب بالا به منظور شرح گستردگی گوشی های موبایل هوشمند در برابر رایانه هاست. کامپیوتر ها به دلیل وزن بالا و همچنین حجیم بودن، برخلاف گوشی های کوچک امکان حمل آسان را ندارند که این موضوع باعث آن شده است تا بسیاری از کاربران در پی یادگیری راهکارهایی باشند تا بتوانند از موبایل خود همچون یک کامپیوتر بهرمند گردند.
از جمله مواردی که بسیاری از کاربران ویدئو پروژکتور ها به دنبال آن هستند طریقه اتصال موبایل یا تبلت به ویدئو پروژکتور می باشد. معلمان، مدیران، دانشجویان و... به راحتی می توانند با خواندن این متن به راحتی با گوشی هوشمند خود به یک ویدئو پروژکتور متصل شده و تصاویر مورد نیاز خود را به نمایش در آورند.
 
اتصال موبایل یا تبلت به ویدئو پروژکتور
لزوم این نوع از اتصال زمانی احساس می گردد که کاربر برای ارائه یک مطلب و یا پخش یک تصویر تنها به یک گوشی هوشمند دسترسی دارد. این اتصال به دو روش ممکن است: ۱- درگاه MHL 2- از طریق WiFi
۱-     انتقال از طریق درگاه MHL: این درگاه در واقع یک پورت انتقال تصویر بوده و می تواند از طریق یک کابل، تصاویر مورد نیاز شما را بوسیله ویدئو پروژکتور به نمایش گذارد. نکته قابل توجه این است که تعداد بسیار محدودی از ویدئو پروژکتور ها می توانند از درگاه MHL پشتیبانی نمایند. پس چاره کار چیست؟ پاسخ به این مطلب ساده است. شما می توانید با تهیه یک تبدیل MHL، گوشی هوشمند خود را به ویدئو پروژکتور متصل نمایید اما این مسئله را نیز در نظر بگیرید که گوشی هوشمند شما حتما باید از ویژگی انتقال تصویر از طریق کابل MHL بهرمند باشد در غیر این صورت انتقال داده از طریق کابل ممکن نخواهد بود.
 
 
۲-     انتقال از طریق امواج WiFi: امواج وایرلس تا به امروز توانسته اند بسیاری از نیاز ها بشر را در انتقال اطلاعات رفع نمایند. با استفاده از امواج وایرلس دیگر نیازی به کابل کشی نداشته و بالطبع مشکلات ایجاد شده بدلیل کابل کشی نیز مرتفع می گردد. 
سوال مهم این است که آیا تمامی ویدئو پروژکتور ها قابلیت انتقال داده از طریق امواج را دارند؟ خیر. تعداد بسیار کمی از ویدئو پروژکتور ها از این فناوری بهره می برند اما جای نگرانی نیست زیرا کاربر به راحتی می تواند با تهیه یک دانگل وایرلس و اتصال آن به ویدئو پروژکتور، هر دستگاهی که دارای سیستم وایرلس بوده و همچنین قابلیت پخش تصویر را دارد به آن متصل نماید. گوشی موبایل، تبلت، رایانه و... از این قبیل سیستم ها هستند که به راحتی می توانند تصاویر را از طریق امواج WiFi به ویدئو پروژکتور منتقل نمایند.
 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *