تکنولوژی

پورت HDBaseT چیست؟

پرژکتور مدرسه

پورت HDBaseT چیست؟

با گذر زمان و پیشرفت چشمگیر و روز افزون تکنولوژی، هر روز شاهد رونمایی از فناوری های انتقال داده توسط کمپانی های بزرگ دنیا هستیم که این امر باعث آن شده که امکان انتقال تصاویر با کیفیت بسیار بالا و در فواصل طولانی محیا شود. HDBT یکی از این فناوری هاست که در ادامه به توضیح کاملی از آن خواهیم پرداخت.

HDBaseT توسط شرکت HDBaseT Alliance رونمایی و درحال توسعه است. این فناوری یک استاندارد جهانی برای انتقال تصاویر فشرده نشده و با کیفیت بسیار بالای ۴K، ولتاژ الکتریکی مستقیم(DC) با توان ۱۰۰ وات، صدای دیجیتال، اترنت(Ethernet)، USB و سایر ارتباطات کنترلی همانند RS232 و IR با استفاده از کابل های CAT5e و بهتر(همچون CAT6) با استفاده از همان پورت ۸P8C (به اصطلاح درگاه LAN) می باشد که قادر است اطلاعات و ولتاژ برق مستقیم را تا طول ۱۰۰ متر توسط یک کابل واحد منتقل نماید.

از زمان معرفی این فناوری در سال ۲۰۱۰ انقلابی در پخش ویدئو ایجاد شده است. این تکنولوژی مجموعه ای از ویژگی های غنی، افزایش دسترسی و عملکرد بهتر و سرعت بیشتر از راه حل های موجود را به ارمغان می آورد. سنگ بنای این فناوری ۵PLAY است که با پخش همگرا و همزمان ویدئو و صوت دیجیتال با کیفیت فوق العاده و فشرده نشده، اترنت، USB، سیگنال های کنترلی و برق از طریق یک کابل، این فناوری را از بقیه تکنولوژی های موجود متمایز ساخته است. امروزه HDBaseT برای بازار های مختلف از جمله ویدئو پروژکتور بهینه سازی شده و نیاز های بخش هایی مانند سمعی و بصری، رایانه های صنعتی، لوازم الکترونیک و سایر موارد را برطرف می کند. وجه مشترک در همه این بخش ها، نیاز به انتقال سیگنال های با کیفیت بسیار بالا بر روی بهترین زیرساخت با کمترین هزینه برای بیشترین فاصله ممکن می باشد. HDBaseT با از بین بردن در هم ریختگی کابل و جلوگیری از اختلال سیگنال، تجربه یک کیفیت عالی را به ارمغان می آورد.

									

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *