تکنولوژی

پورت دیجیتال

پرژکتور

Digital ports:

 1. درگاه HDMI:


  در حال حاضر در دسترس ترین وسیله انتقال داده، کابلی با پورت HDMI می باشد. این کابل قادر است صدا و تصویر را به طور همزمان و با کیفیت بالا و تقریبا بدون نویز منتقل نماید. HDMI ورژن ۱٫۴ قادر به جابجایی تصاویر FULLHD 3D و ورژن ۲٫۱ توانایی انتقال تصاویر 4K و 8K (با سرعت 48Gbps) را داراست.
 • درگاه DVI:

کابل DVI در واقع یک اتصال آنالوگ دیجیتال می باشد که درگاه آن مانند VGA با پیچ به دستگاه متصل شده و از ۳۰ پین تشکیل می شود. این درگاه در سه نوع DVI-D(برای انتقال دیجیتال)، DVI-I(برای انتقال آنالوگ و دیجیتال)، DVI-A(برای انتقال آنالوگ) بوده که دو نوع اول آن به راحتی قابل تبدیل به HDMI می باشند.

 • درگاه Display port:


  درگاه Display port همانند پورت HDMI توانایی انتقال داده با سرعت بالا را داراست و می تواند تصاویر ۴K و بالاتر را به راحتی منتقل نماید.

 • درگاه USB:


  این درگاه در چند نوع و اندازه موجود بوده که رایج ترین آن ها برای انتقال تصاویر Type A و Type C می باشد.Type-C به دلیل به روز تر بودن از سرعت بالایی بهرمند بوده و توانایی پخش تصاویر HD و بالاتر را بدون لگ (lag) دارد. اکثر ویدئو پروژکتور ها قادر به تشخیص تمامی فایل های متصل به پورت USB-A نیستند و فقط توانایی خواندن فرمت عکس(خانواده jpg) را دارند و تعداد کمی از دیتا پروژکتور ها قادر به خواندن فایل هایی همچون فرمت های فیلم یا فرمت خانواده Microsoft office هستند.

 • Wireless  connect

  امروزه اکثر دستگاه ها قابلیت پشتیبانی از شبکه بی سیم را دارند. شبکه بی سیم توانایی انتقال دیتا با سرعت بالا را فراهم کرده و نیاز به سیم کشی را از بین برده است. پروژکتور ها با استفاده از یک مدولاتور(modulator) یا دانگل داخلی یا خارجی قادر به دریافت اطلاعات تصویر از مبدا هستند که کیفیت این تصویر به نوع دانگل وابسته می باشد. برخی از این دانگل ها از کیفیت ۴K نیز پشتیبانی می کنند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *