پروژکتور

ویدئو پروژکتور های تحت شبکه

ویدئو پروژکتور های تحت شبکه
 
با گذر زمان و گسترش زیرساخت های شبکه ای و همچنین اینترنت، کمپانی های تولیدی ویدئو پروژکتور نیز از این پیشرفت جا نمانده اند و همگام با پیشرفت سایر ابزار های انتقال دیتا، دستگاه های خود را بروزرسانی نموده اند. در ادامه به شرح تفاوت ها و همچنین مزایای ویدئو پروژکتور های تحت شبکه نسبت به دستگاه های معمولی خواهیم پرداخت.
 
تفاوت ها
در گذشته نه چندان دور برای استفاده از یک دستگاه کپی و یا پرینتر باید آن را مستقیما به یک کامپیوتر متصل کرده و بقیه کاربران با استفاده از یک فلش مموری، اطلاعات مورد نیاز خود را برای چاپ به آن رایانه منتقل می نمودند. اما امروزه تمامی مراکز دولتی و خصوصی با استفاده از یک زیرساخت شبکه به راحتی می توانند چندین رایانه را به یک چاپگر متصل نموده و به راحتی فایل های مورد نیاز را چاپ نمایند. این کار علاوه بر صرفه جویی در وقت کارمندان، می تواند از هزینه های جانبی دیگر نیز جلوگیری نماید. در کنار دستگاه هایی همچون اسکنر، کپی و پرینتر، ویدئو پروژکتور ها نیز از این پیشرفت عقب نمانده و همچون دیگر ماشین های اداری توانسته اند در زمینه شبکه، موفق ظاهر شوند. 
ویدئو پروژکتور های متصل به شبکه دقیقا مانند دیگر ویدئو پروژکتور ها کار می کنند با این تفاوت که دارای یک آدرس آی پی منحصر به فرد بوده و با استفاده از آن، یک ادمین قادر به برقراری ارتباط و همچنین کنترل آن خواهد بود. این ارتباط به وسیله یک کارت شبکه که مستقیما روی ویدئو پروژکتور قرار گرفته و یا یک اسلات کارت PCMCIA یا RS232 صورت خواهد گرفت.
اصولا از ویدئو پروژکتور های تحت شبکه به منظور انتقال داده، مدیریت زمان و همچنین ارائه دستورات جمعی استفاده می گردد. این بدان معناست که ادمین می تواند علاوه بر انتقال مطالب، دستگاه ها را از راه دور خاموش یا روشن کرده و یا عیب یابی نماید.
در مقاله بعدی به مزایای استفاده از ویدئو پروژکتور تحت شبکه اشاره خواهیم نمود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *