پروژکتور

ویدئو پروژکتور دست دوم و استوک

ویدئو پروژکتور دست دوم و استوک
ویدئو پروژکتور های دست دوم به دو صورت در بازار موجود است. نوع اول، ویدئو پروژکتور های کارکرده ای که قبلا به صورت نو توسط کاربر خریداری شده و نوع دوم آن دستگاه های استوک می باشد.
ویدئو پروژکتور های دست دوم: ویدئو پروژکتور های دست دوم عمدتا توسط شخص دیگری خریداری شده و دارای جعبه و کلیه متعلقات بوده و همچنین ممکن است مقداری از زمان گارانتی این دستگاه نیز باقی مانده باشد. عمر لامپ این نوع ویدئو پروژکتور ها ممکن است رو به اتمام باشد ولی شمارنده لامپ، ساعت کارکرد واقعی آن را نمایش ندهد. این اتفاق در صورتی رخ می دهد که مصرف کننده قبلی و یا فروشنده دستگاه شمارشگر لامپ را اصطلاحا ریست کرده باشد. البته این اتفاق بندرت رخ می دهد و قالباً، فروشنده های دستگاه های دست دوم، سلامت آن را بطور کامل تضمین می نمایند.
ویدئو پروژکتور های استوک: ویدئو پروژکتور های استوک درواقع در چند نوع به فروش می رسند. این نوع از ویدئو پروژکتور ها نیز مانند هر دستگاه دیگر که به صورت استوک عرضه می شود ممکن است نو و یا دست دوم باشند. این نوع از دستگاه بدون جعبه بوده و فقط ریموت کنترل به همراه دارند.
در واقع زمانی که یک مدل جدیدتر از ویدئو پروژکتوری به بازار عرضه می گردد، مدل قبلی به عنوان مدل استوک با قیمتی پایین تر به مصرف کننده ارائه می شود. بعضی از ویدئو پروژکتور های استوک نیز فقط برای معرفی محصول بوده و درون ویترین فروشگاه های کشور های دیگر قرار گرفته اند که با عرضه محصول جدید، این مدل ها عملا به صورت استوک در آمده و فروخته می شوند.
در این بین دستگاه هایی نیز وجود دارند که دست دوم بوده و قبلا در کشور دیگری مورد استفاده قرار گرفته بوده اند. معمولا این نوع از دستگاه بعد از ورود به کشور توسط کارشناسان سرویس شده و لامپ آن نیز تعویض می شود تا خریدار مشکلی از این بابت نداشته باشد. فروشنده دستگاه های استوک معمولا ویدئو پروژکتور های خود را به طور کامل گارانتی کرده و آن ها را به فروش می رساند. 
ویدئو پروژکتور های استوک علاوه بر قیمت بسیار مناسب به نسبت هم رده های خود، از کیفیت قابل قبولی نیز برخوردارند. البته شرکت ها و ادارات مجوز استفاده از دستگاه های استوک را نداشته و موظفند که دستگاه های به همراه جعبه و متعلقات را تهیه نمایند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *