پروژکتور

ویدئو پروژکتورهای LCD

ویدئو پروژکتورهای LCD

ویدئو پروژکتورهای LCD یا همان نمایشگر کریستال مایع (Liquid Crystal Display) از سه صفحه مجزا برای نمایش رنگ‌های آبی و سبز و قرمز استفاده می‌کند. هر کدام از این صفحه‌ها میلیون‌ها کریستال مایع دارند که هر کدام از آن‌ها در نقش یک پیکسل رنگی ظاهر می‌شوند تا در نهایت تصویر با وضوح رنگ واقعی بر روی صفحه نمایش شکل بگیرد.

پروژکتورهای LCD به طور معمول ارزان‌تر از DLP می‌باشند، وضوح تصویر آنان بالاتر است و عمر مفید لامپ‌ آن‌ها نیز بسیار بیشتر از لامپ ویدئو پروژکتورهای DLP است. همچنین دقت رنگ در این پروژکتورها بالاتر بوده و مصنوعات تصویر نیز به حداقل می‌رسد. البته از آنجایی که این ویدئو پروژکتورها نیاز به یک فیلتر هوا دارند که به طور مدام باید تمیز شود، هزینه تعمیر و نگهداری آن‌ها بالاتر از ویدئو پروژکتورهای DLP است.

به نظر می‌رسد که ویدئو پروژکتورهای LCD انتخابی مناسب‌تر نسبت به نوع DLP می‌باشند. امروزه بسیاری از ویدئو پروژکتورهای موجود در بازار از تکنولوژی تصویر LCD استفاده می‌کنند. ویدئو پروژکتورهای پاناسونیک از بهترین نمونه‌های پروژکتورهای LCD می‌باشند. این دستگاه‌ها را می‌توانید همراه با یک گارانتی معتبر و یک ساله از شرکت ایده آل گستر نمایندگی رسمی محصولات مخابراتی و اداری پاناسونیک خریداری نمایید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *