پروژکتور

نکات اساسی در انتخاب ویدئو پروژکتور :

نکات اساسی در انتخاب ویدئو پروژکتور :

۱. اندازه صفحه، فاصله پرتاب، نسبت پرتاب:

این ۳ مورد کاملا با هم مرتبط هستند. اندازه صفحه همانطور که از نام آن پیداست اندازه پرده نمایشی است که تصاویر دیتا پروژکتور روی آن بنقش میبندد. فاصله پرتاب نیز همان فاصله دستگاه تا پرده نمایش است. ممکن است فضا به کاربر این امکان را بدهد که فاصله را تا حد زیادی با میل خود تعیین کند. در این صورت بهتر است ویدئو پروژکتور تا حد ممکن به پرده نزدیکتر نصب شود. علت آنکه هرچه دستگاه به پرده نزدیکتر شود میزان روشنایی تصویر بیشتر خواهد شد .

مطلب فوق به این معنی است که کاربر می تواند با دیتا پروژکتوری که در نزدیکی پرده نصب شده و شدت روشنایی پایینی دارد تصویری با وضوح و روشنایی مشابه با ویدئو پروجکشن که شدت روشنایی بالاتر داشته اما در فاصله دورتر نصب شده دریافت نماید.
اما نسبت پرتاب در ویدئو پروژکتورها مشخص کننده آن است که دستگاه ویدئو پروجکشن در چه فاصله‎ای از صفحه نمایش، چه عرض تصویری بر روی صفحه پخش می نماید.
البته این نکته حایز توجه است که اصولا ۳ نوع دیتا پروژکتور در بازار وجود دارد (از لحاظ نسبت پرتاب یا برد). که عبارتند از برد بلند، برد متوسط و برد کوتاه (Short Throw). این سه مورد می توانند اندازه تصاویر برابر با هم ایجاد کنند اما برد متفاوتی دارند. این مطلب به آن معناست که اگر کاربر از لحاظ محل و فاصله نصب تا پرده نمایش محدودیت دارد. ولی خواهان داشتن اندازه تصویر مشخصی است باید از ویدئو پروژکتور برد کوتاه استفاده کند و بلعکس. هریک ازین ۳ حالت ذکر شده کاربری و ویژگی های خاص خود را ارائه می نمایند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *