پروژکتور

مزایای استفاده از ویدئو پروژکتور در پخش خانگی-قسمت دوم

مزایای استفاده از ویدئو پروژکتور در پخش خانگی-قسمت دوم
 
در مقاله پیشین دو مزیت استفاده از ویدئو پروژکتور ها برای سرگرمی های خانگی را شرح دادیم. در این نوشته نیز قصد داریم تا دو ویژگی دیگر از آن را برایتان توضیح دهیم تا شما عزیزان را برای یک خرید هوشمندانه راهنمایی نماییم.
۱-     حمل آسان
حتما می دانید که برای جابجایی یک تلویزیون ۸۰ اینچی به یک وانت بزرگ و همچنین حداقل دو نفر برای حمل نیازمندید. تلویزیون در زمان جابجایی نباید به هیچ وجه تحت فشار قرار گرفته و یا خم شود. وزن بالای آن نیز طبیعتا این مسئله را پیچیده تر می کند. ویدئو پروژکتور ها علاوه بر اینکه تصویر بزرگتری را ارائه می دهند، کوچکتر بوده و همچنین وزن کمتری نیز دارند. حمل آن ها به وسیله یک موتور سیکلت نیز به سادگی قابل انجام است. کاربر به راحتی می تواند برای تماشای یک مسابقه فوتبال و یا یک فیلم سینمایی در خانه یکی از دوستانتان، ویدئو پروژکتور خود را از خانه خود و به سادگی هرچه تمام تر به منزل ایشان برده و یک فضای شاد را به همراه دوستان ایجاد نماید.
 
۲-     راحتی چشم
راحتی چشم یکی از مهمترین اصولی است که مخاطب به آن توجه می نماید. توجه داشته باشید که همواره نگاه مستقیم به یک منبع نوری بسیار آزاردهنده تر از نور بازتاب شده از یک سطح مانند دیوار است. به طور مثال فرض کنید که یک چراغ قوه در اختیار دارید. اگر مستقیما لامپ آن چشم بدوزید مطمئنا نور آن اصطلاحا چشمتان را می زند. اما اگر نور آن را به یک دیوار سفید بتابانید و به سطح دیوار خیره شوید آیا چشمانتان اذیت می شود؟ طبیعتا پاسخ منفیست.
تلویزیون ها نیز برخلاف ویدئو پروژکتور ها که با بازتاب نور تصویر را به نمایش در می آورند، یک منبع نوری مستقیم هستند و نور را بدون هیچ واسطه ای به چشم می رسانند. میزان این نور اگرچه به گونه ای است که شاید در همان لحظه اول تماشای تلویزیون احساس نشود، اما با تماشای چند ساعته آن در چشمانتان حس خستگی ایجاد می نماید. همچنین اندازه کوچک تصاویر در تلویزیون ها، نیازمند دقت بیشتر برای مشاهده دقیق تر است. طبیعتا مشاهده جزئیات تصاویر در یک تصویر ۱۳۰ اینچی بسیار ساده تر از مشهاهده همان تصویر در ابعاد ۴۰ اینچ می باشد.
 
در قسمت های بعدی، مزیت های دیگر سینمای خانگی را شرح خواهیم داد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *