پروژکتور

فاکتورهای مهم در انتخاب یک ویدئو پروژکتور

هر دستگاه ویدئو پروژکتور فاکتورهای مختلفی دارد و کیفیت این دستگاه‌ها نیز بر اساس همین فاکتورها سنجیده می‌شود. قبل از انتخاب یک پروژکتور حتما باید با فاکتورهای زیر آشنایی کافی داشته باشید:

لومن 

لومن واحد اندازه گیری شدت نور است. ویدئو پروژکتورهایی که عدد لومن آن‌ها بالاتر باشد تصویر روشن‌تر و بهتری را به نمایش می‌گذراند. (هرچقدر که عدد لومن بیشتر باشد، کیفیت ویدئو پروژکتور بالاتر و قیمت آن نیز گران‌تر خواهد بود)

رزولوشن 

رزولوشن یا همان وضوح تصویر به معنی تعداد پیکسل‌هایی است که ویدئو پروژکتور برای نمایش تصاویر از آن‌ها استفاده می‌کند. هرچقدر که رزولوشن بالاتر رود، وضوح تصاویر بیشتر شده و قیمت آن نیز گران‌تر می‌شود.

کنتراست تصویر 

این معیار برای تشخیص تفاوت بین تیره‌ترین و روشن‌ترین نقطه تصویر به کار می‌رود و به صورت نسبت یک عدد مشخص به عدد ۱ تعریف می‌شود (برای مثال ۴۰۰۰ : ۱). هر چقدر که کنتراست تصویر بالاتر رود، کیفیت تصاویر نمایش داده شده بر روی پرده نیز بهتر می‌شود.

درگاه 

امروزه بسیاری از ویدئو پروژکتورها دارای درگاه ورودی HDMI می‌باشند. البته این دستگاه‌ها یک یا چند درگاه USB نیز دارند که از آن‌ها برای اتصال حافظه‌های جانبی و ماوس استفاده می‌شود (با استفاده از این درگاه‌ها می‌توانید بدون نیاز به کامپیوتر یا لپ‌تاپ، یک حافظه جانبی مانند فلش یا رم موبایل را به ویدئو پروژکتور متصل کرد) .در اکثر مدل‌های ویدئو پروژکتور پاناسونیک تمامی درگاههای استاندارد تعبیه شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *