تکنولوژی

راهکار های افزایش عمر ویدئو پروژکتور قسمت دوم

راهکار های افزایش عمر ویدئو پروژکتور قسمت دوم
در قسمت اول این مقاله درمورد چگونگی و همچنین راهکار های افزایش طول عمر یک ویدئو پروژکتور توضیحاتی را بیان نمودیم. در این نوشته نیز قصد داریم تا با ارائه قسمت دوم از این موضوع، در کنار شما عزیزان باشیم. 
یکی از مهمترین اصل ها در اصول نگهداری ویدئو پروژکتور، رعایت برخی قوانین و استاندارد ها در نظافت لنز دستگاه است. لنز تمامی ویدئو پروژکتور ها نیاز به نظافت مستمر و متناوب دارند تا بتوانند تصاویر و محتوای مورد پخش را با بهترین کیفیت ارائه نمایند. برای نظافت لنز ویدئو پروژکتور هیچگاه از یک دستمال کاغذی و یا یک پارچه زبر استفاده نکنید! لنز ویدئو پروژکتور نیز همانند لنز یک دوربین عکاسی و یا شیشه یک عینک، برای جلوگیری از ایجاد خط و خش باید با استفاده از یک دستمال نرم، بدون پرز و خشک نظافت گردد. البته برای نم دار نمودن پارچه می توان از ایزوپروپانول(مایع ضدعفونی کننده دست) استفاده نمود. این نوع ضدعفونی کننده حلال چربی بوده و سازگاری مناسبی با اغلب مواد داشته همچنین با داشتن دمای جوش بسیار پایین، به سرعت بخار می گردد و به درون دستگاه نفوذ نخواهد کرد. در هنگام نظافت لنز موارد زیر را رعایت فرمایید:
۱-     از مرطوب نمودن بیش از حد لنز با ماده ضدعفونی کننده جدا خودداری نمایید.
۲-     ایزوپروپانول را مستقیما بر روی لنز نریزید و پارچه مرطوب با پاک کننده را به آرامی بر روی سطح لنز کشیده و آن را تمیز نمایید.
۳-     به هیچ وجه برای نظافت لنز از دستمال کاغذی استفاده ننمایید. دستمال کاغذی ممکن است به لنز دستگاه شما آسیب وارد نماید.
در کنار مطالب بالا، اصولی نیز برای نگهداری از لامپ باید توسط کاربر رعایت گردد. در واقع لامپ یکی از قطعات اصلی و همچنین گران قیمت به شمار می آید پس لازم است در نگهداری آن نهایت دقت لحاظ گردد. اصول مهم نگهداری از لامپ یک ویدئو پروژکتور بسیار ساده است. درنتیجه با رعایت کردن این اصول می توانید با اطمینان خاطر از دستگاه خود استفاده نمایید.
۱-     از قطع برق ناگهانی وقتی که دستگاه روشن است و یا فن آن در حال خنک کردن می باشد به شدت پرهیز نمایید.
۲-     ویدئو پروژکتور را در هنگامی که لامپ آن داغ است جابجا نکنید.
۳-     از خاموش و روشن کردن مداوم دستگاه خودداری نموده و سعی نمایید بیشتر از ویدئو پروژکتور در حالت اقتصادی یا eco استفاده نمایید.
۴-     فیلتر ویدئو پروژکتور را هر دو یا سه ماه نظافت نمایید.
با رعایت اصول بالا، هیچگاه ویدئو پروژکتور شما قبل از اتمام طول عمر لامپ آسیب نخواهد دید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *