پروژکتور

جنس پرده نمایش

 
جنس پرده نمایش
تولید کنندگان پرده نمایش از مواد مختلفی جهت تولید این محصول استفاده می نمایند. به طور مثال پرده های نمایشی که برای فضای غیر مسقف و یا استخرها تولید می شوند دارای دوام بیشتری در برابر گرد و غبار و رطوبت هستند. در تولید برخی از پرده ها از موادی استفاده می شود که قابلیت تطبیق پذیری را به ارمغان می آورد؛ بدان معنی که قابلیت نمایش تصویر پروژکتور هم از پشت و هم از جلو را داراست. در مقابل نیز پرده های پشت سیاه وجود دارند که اجازه عبور نور از پشت پرده را نمی دهند.
پرده ها از چند وجه قابل بررسی هستند:
اندازه: پرده های نمایش در ابعاد متفاوت و با نسبت های ۱:۱، ۴:۳، ۱۶:۹ و۱۶:۱۰ تولید می شوند که پرده های ۱:۱ به دلیل پوشش دادن تمامی نسبت ها بیشترین مشتری را دارند.
نوع پارچه: برای تولید پرده نمایش از پارچه هایی از جنس وینیل، فایبرگلاس، مت وایت(mat white) و... استفاده می گردد که اغلب قابل شستشو با آب و صابون هستند. بافت پارچه ها در میزان و نوع نمایش رنگ ها بسای تاثیر گذار است.
درجه بازدهی: این عدد نسبتی برای اندازه گیری بازتاب صفحه نمایش است. عدد میانه این نسبت ۱ است که نشان دهنده یک نسبت بازتاب معقول برای پرده است. عدد های بالاتر نور بیشتری را منعکس می کنند که این بازتاب بیشتر همیشه هم خوب نیست و باعث کاهش زاویه دید و در برخی موارد به هم ریختگی رنگ ها می شود.
رنگ: اغلب پرده ها سفید و یا سفید مات هستند و برای محیط های بسته و با قابلیت تنظیم نور استفاده می شوند ولی برای محیط های باز از پرده های نمایش خاکستری یا به اصطلاح پرده نقره ای بهره می گیرند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *