پروژکتور

تفاوت ویدئو وال و مانیتور صنعتی

تفاوت ویدئو وال و مانیتور صنعتی
در قسمت قبلی این مقاله در مورد ویدئو وال و مانیتور صنعتی و همچنین کاربرد های این دو نمایشگر، توضیحاتی را ارائه داده ایم. در این نوشته قصد داریم تا شما عزیزان را با تفاوت های این دو نمایش آشنا نماییم.
تفاوت ها
مانیتور صنعتی بر خلاف پنل های ویدئو وال، از قاب پهن تری بهره می برد که در مکان هایی همچون رستوران، فروشگاه، مراکز تجاری و... قابل استفاده است. این در حالی است که رقیب مانیتور صنعتی، یعنی ویدئو وال توانایی پخش یک تصویر عریض، یکپارچه و بزرگ را دارد و قادر است با استفاده از چندین نمایشگر، یک تصویر واحد و یا یک فیلم را به نمایش در آورد. البته نا گفته نماند که هر پنل مجزا در ویدئو وال، توانایی پخش تصاویر جداگانه را نیز دارد. اصلی ترین موارد استفاده از ویدئو وال ها؛ معابر شهری، بیلبورد های تبلیغاتی، اتاق های کنترل، نظارت و ... می باشد. ویدئو وال ها به دلیل استفاده از چندین پنل نمایشی بالطبع بسیار گران تر از مانیتور های صنعتی بوده و همچنین هزینه تعمیرات و نگهداری آن ها سرسام آور است.
ویدئو وال ها از زاویه نمایش گسترده ای برخوردارند و از تمامی جهات می توانند نظر افراد در محیط های مختلف را جلب نمایند. از طرفی با نمایش چندین تصویر در یک نمایشگر، توانایی بالایی در وسعت تبلیغات دارد که این موضع در مانیتور صنعتی غیر قابل اجراست.
ویدئو وال ها دارای درگاه های خروجی نیز هستند. این بدان معناست که می توانند داده های مختلف را به دیگر دستگاه ها منتقل نمایند که این نوع از درگاه در مانیتور های صنعتی بسیار کمیاب است. قاب حاشیه ای بسیار نازک از ویژگی های ویدئو وال هاست که مانیتور های صنعتی از آن بی بهره اند.
اصلی ترین تفاوت های این دو نمایشگر تجاری در نوشته بالا به طور خلاصه توضیح داده شد اما بین این دو مانیتور بزرگ تفاوت های تخصصی نیز وجود دارد که در آینده ای نزدیک به شرح آن ها نیز خواهیم پرداخت. 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *